Niemal każda branża rynku obarczona jest istnieniem nierzetelnych i nieprofesjonalnych firm, które obiecują szybkie, funkcjonalne i trwałe rezultaty za bardzo niewielkie pieniądze, faktycznie oferując produkty w mniejszym lub większym stopniu wadliwe.
Fakt ten niejednokrotnie odstrasza klientów od rozwiązań relatywnie tanich, które z góry wydają się niesolidne. Jak prezentuje się to zjawisko w odniesieniu do tanich schodów?
Solidne schody drewniane w niskiej cenie – to możliwe
Mimo dość powszechnego skojarzenia z wysokimi cenami drewnianych schodów, nie każde z nich muszą stanowić wyzwanie dla naszego portfela. Często przy wcale nie tak dużych nakładach finansowych udaje się uzyskać schody trwałe, estetyczne i doskonale dopasowane do danej aranżacji. Kluczem do sukcesu jest tutaj jednak minimalizm i wybór rozwiązań o najlepszym stosunku ceny do jakości.
Czym należy się kierować, aby uzyskać w pełni satysfakcjonujące dla użytkownika, a jednocześnie stosunkowo tanie schody?
Po pierwsze warto postawić na prostotę. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, nie róbmy tego kosztem jakości produktu lub montażu. Zamiast tego o wiele lepiej jest zrezygnować z wszelkich czysto estetycznych dodatków, nastawiając się na konstrukcję atrakcyjną wizualnie poprzez swoją subtelność.
Po drugie (w sposób rozważny!) ograniczmy koszty materiałów. Decydując się na schody z taniego drewna, ryzykujemy co prawda mniejszą odpornością na ścieranie czy obecność wilgoci, jednak problemy jesteśmy w stanie zrekompensować odpowiednią, regularną pielęgnacją. Właściwie dobrany lakier ochronny i cyklicznie przeprowadzana konserwacja są w stanie na długie lata zapewnić schodom z niemal dowolnego gatunku drewna solidność i piękny wygląd.
Z ciekawych pomysłów na obniżenie ceny schodów, warto również wspomnieć o możliwości łączenia ze sobą różnych materiałów w ramach konstrukcji. Konkretnym, droższym gatunkiem drewna możemy wykończyć np. wyłącznie stopnice, natomiast jego tańszy wariant zastosować do elementów pozostałych.
Jak widać, tanie schody drewniane nie są czymś nieosiągalnym. Grunt to planować całe przedsięwzięcie z głową, aby chęć zaoszczędzenia pieniędzy nie przerodziła się w dodatkowe, niepotrzebne koszty.